• NADSTAVBA podnikanie v remeslách a službách

• NADSTAVBOVÉ ŠTÚDIUM

6403 L podnikanie v remeslách a službách

2 – ročné denné nadstavbové štúdium pre absolventov učebných odborov, ktoré sa končí maturitnou skúškou,

vyučovací jazyk: slovenský, bez prijímacej skúšky

Študijný odbor - 6403 L

Dĺžka štúdia

2 roky, denné štúdium

Odbor určený pre

absolventov trojročných učebných odborov zameraných na služby

Podmienky prijatia do odboru

úspešné vykonanie záverečnej skúšky, zdravotná spôsobilosť

Spôsob ukončenia štúdia

maturitná skúška

Získané dokumenty o dosiahnutom vzdelaní

vysvedčenie o maturitnej skúške,

Poskytnuté vzdelanie

úplné stredné odborné vzdelanie SKKR/EKR 4

Nadväzná odborná príprava (ďalšie vzdelávanie)

pomaturitné štúdium, bakalárske a následne inžinierske, prípadne magisterské štúdium na vysokých školách a univerzitách

6403 L podnikanie v remeslách a službách

Charakteristika obsahu vzdelávania a prípravy

Odbor poskytuje absolventom úplné stredné odborné vzdelanie. Žiaci počas štúdia okrem všeobecnovzdelávacích predmetov (slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, dejepis, fyzika, matematika, informatika, telesná a športová výchova) majú nosnú časť v odborných predmetoch (právna a ekonomická náuka, účtovníctvo, komunikácia, marketing, manažment, logistika, technika a technológia obchodu a služieb, Ekonomika a administratíva v podnikaní, odborná prax).

Absolvent je kvalifikovaný pracovník, pripravený pre  samostatnú prácu v rôznych  oblastiach

a podnikateľských  subjektoch v oblasti  obchodu a služieb. Je schopný viesť  účtovnú agendu

a vie vykonávať iné administratívne práce podľa požiadaviek platnej legislatívy. Má predstavu o základných právnych, ekonomických, administratívnych, osobnostných a etických aspektoch  súkromného podnikania.

Je pripravený zostrojiť vlastný podnikateľský plán, ekonomicky hodnotiť rozsah investičnej činnosti a určiť jej účelnosť a tvorivo uplatňovať manažérske postupy v práci s ľuďmi. Pozná metódy a spôsoby efektívnej pracovnej motivácie, využíva moderné a marketingové techniky pri rešpektovaní zásad podnikateľskej etiky. Aktívne sa zapája do spoločnosti a svoje vedomosti a zručnosti vie priebežne aktualizovať. Vie prijímať zodpovednosť za vlastnú prácu a za prácu ostatných. Absolventi študijného odboru, ktorí úspešne vykonali maturitnú skúšku, sa môžu uchádzať o štúdium na vysokých školách a o pomaturitné štúdium za rovnakých podmienok, ako absolventi ostatných stredných škôl, poskytujúcich úplné stredné vzdelanie.

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa

Absolvent je pripravený založiť a úspešne prevádzkovať vlastný súkromný podnik v oblasti remesiel a služieb alebo vykonávať funkciu manažéra strednej úrovne v podniku poskytujúcom služby, prípadne vo verejnej a štátnej službe ako ekonomický pracovník.

• nadobudnutie  kvalifikácie a praxe priamo vo firme
          • podnikové a motivačné štipendium

KONTAKT:

02 4592 49 51,   02 4592 49 58,    0918 804 973, 0915 835 195