Stredná odborná škola automobilová a podnikania

 

Navigácia

Navigácia

  • Deň župných škôl v Avione

   Neviete sa rozhodnúť kam po skončení základnej školy? Podujatie s názvom „Deň župných škôl v Avione“ sa uskutoční v piatok 19. januára 2018 od 9:00 do 17:00 v nákupnom centre Avion. Súčasťou tejto prezentácie stredných škôl bude aj naša Stredná odborná škola automobilová a podnikania v Senci. Tešíme sa na Vašu účasť.

  • Vianočné prázdniny

   Od 23. decembra 2017 do 5. januára 2018

   Vyučovanie začína 8. januára 2018 ( pondelok) - 8.15 hod.

  • PF 2018

   V Novom roku 2018 Vám prajeme veľa nádeje, zdravia, úspechy v osobnom i v pracovnom živote.

   Vedenie SOŠ AaP.

  • Vianočné prázdniny

   Pokojné vianočné sviatky Vám všetkým praje vedenie SOŠ AaP Senec

    

    

  • Senecká SOŠ AaP na kontraktačnom veľtrhu cvičných firiem v Seredi

    

    

   Stredná odborná škola automobilová a podnikania, Kysucká 14 v Senci sa dňa 6. decembra 2017 zúčastnila 4. kontraktačného veľtrhu cvičných firiem na Obchodnej akadémii v Seredi. Kontraktačné dni predstavujú  jednu z foriem podnikateľského vzdelávania žiakov.  Ponúkajú žiakom v cvičných firmách rozvíjať svoje podnikateľské, odborné, personálne a sociálne zručnosti v kontakte so svojimi rovesníkmi, ale aj širokou verejnosťou. 

   Veľtrhu sa zúčastnilo 17 cvičných firiem, z toho 2 cvičné firmy boli z Rakúska. V rámci kontraktačného dňa sa uskutočnili súťaže v 8 kategóriách. Senecká cvičná firma Hlásna trúba, s. r. o. oslovila už svojim názvom. Presvedčila porotcov a v kategórii „Naj firma“ obsadila prvé miesto. Ďalšie ocenenie v podobe druhého miesta získala cvičná firma v kategórii „Najlepšia vizitka“. Na obchodovanie zamestnancov cvičnej firmy Hlásna trúba, s. r. o. sa prišla pozrieť aj kamera televízie Senec.TV. Senecká televízia podporila cvičnú firmu už v prípravnej fáze na veľtrh neoceniteľnými informáciami, radami z mediálneho sveta. Vzájomná spolupráca Senec.TV a SOŠ A a P v Senci bude aj naďalej pokračovať na báze praktického vzdelávania a odovzdávania skúseností. 

   Veľtrh bol hodnotným prínosom v oblasti podnikateľského vzdelávania hlavne pre jeho aktívnych účastníkov, reprezentantov cvičných firiem.

  • Karting na školách 2017/2018

   Pod záštitou Štátneho inštitútu odborného vzdelávania SR, v spolupráci so Združením automobilového priemyslu SR, Medzinárodnou a Slovenskou asociáciou motoristického športu a Národným motokárovým centrom Kart One Aréna sa v školskom roku 2017/2018 opäť uskutoční projekt Karting na školách. Súčasťou projektu bude aj naša škola. Cieľom projektu je:

   - hľadanie a výber talentov 1.-2. ročníkov stredných odborných škôl formou odbornej praxe,

   - podpora spolupráce medzi oblasťou vzdelávania a odbornou praxou,

   - podpora spolupráce medzi školami v rámci SR,

   podpora celonárodnej stratégie duálneho vzdelávania,

   zvyšovanie atraktivity odborného vzdelávania,

   zvyšovanie atraktivity odborov auto opravár,

   nové formy vzdelávania, inovácie.

  • Exkurzia vo firme KUHN

    

   Vo štvrtok 30.11.2017 sa žiaci našej školy zúčastnili exkurzie vo firme KUHN. Je pobočkou rakúskej spoločnosti KUHN, ktorá je zameraná na montáž a servis hydraulických zdvíhacích a manipulačných zariadení od firmy PALFINGER, na vopred pripravené podvozky nákladných automobilov .

   Firma má 20 pobočiek po celom svete a  na Slovensku je 6 prevádzok. Počas prehliadky dielenských priestorov mali žiaci možnosť vidieť postupy montáže niektorých zariadení priamo na mieste. Žiaci využili možnosť kontaktu so zamestnancami, ktorí ochotne odpovedali na zvedavé otázky. Týkali sa najmä parametrov jednotlivých zariadení, náročnosti montážnych postupov, spojenia elektroniky automobilu  a nadstavby, bezpečnosti a ďalších technických záležitostí. Nechýbali ani otázky týkajúce sa finančného ohodnotenia zamestnancov, benefitov a sociálnych istôt. Nakoľko sa jedná  o rodinnú firmu, sú tieto podmienky na veľmi dobrej úrovni.

       Exkurzia splnila svoje poslanie a žiaci odchádzali s dobrým pocitom, obohatení o nové poznatky a niektorí vyjadrili možnosť zamestnať sa v tejto firme.

  • Deň otvorených dverí

   Vážení rodičia, milí žiaci deviataci!

   Neviete sa rozhodnúť kam na strednú školu?  Srdečne Vás pozývame na "Deň otvorených dverí", ktorý sa uskutoční dňa 4.12.2017 (pondelok)  od 8.00 do 15.00 hod. v priestoroch  našej Strednej odbornej školy automobilovej a podnikania na  Kysuckej 14 v Senci. Tešíme sa na Vás!

  • 17. november

   Medzinárodný deň študentstva

   17.november je Dňom boja za slobodu a demokraciu, no netreba zabudnúť, že je predovšetkým Medzinárodným dňom študentstva. Deň je oslavou študentov, ktorí sú považovaní za predpoklad rozvoja spoločnosti. V tento deň si pripomíname udalosti z roku 1939, kedy študenti vyšli do ulíc Prahy, aby protestovali proti nacistickej okupácii. Bola to reakcia na zastrelenie študenta medicíny Jana Opletala. Výsledkom akcie bolo deväť popravených vodcov, zavreté všetky vysoké školy a viac ako 1200 študentov bolo deportovaných do koncentračných táborov. V roku 1989 študenti vyšli opäť do ulíc a demonštrovali proti socializmu. Tento krát boli úspešní.

    

    

  • Imatrikulačná slávnosť

    

    

   Srdečne Vás pozývame na imatrikulačnú slávnosť prvákov SOŠ AaP, ktorá sa uskutoční dňa 3. novembra 2017 o 10,20 hod. v jedálni pri SOŠ AaP.

  • Jesenné prázdniny

   Termín jesenných prázdnin:

   30. október 2017 (pondelok) až  31. október 2017 (utorok).

   Vyučovanie sa začne 2. novembra 2017 (štvrtok)

   Prajeme Vám všetkým príjemný oddych.

  • Deň otvorených dverí

   Milí žiaci deviataci a rodičia!

   Srdečne Vás pozývame na "Deň otvorených dverí", ktorý sa uskutoční dňa 26. 10. 2017 (štvrtok) od 8:00 hod. do 15:00 hod. v priestoroch našej Strednej odbornej školy automobilovej a podnikania na Kysuckej 14 v Senci. Čaká na Vás zaujímavý program a príjemné prekvapenie. Tešíme sa na Vás!

  • Jablkové hodovanie

    

   7.10.2017 sa uskutoční "Jablkové hodovanie", ktorého sa zúčastní aj naša škola. Tešíme sa na jabĺčkové dobroty a pozývame všetkých, aby prišli podporiť a ochutnať koláčiky, ktoré bude prezentovať naša škola.

  • Autosalón Autoshow Nitra

    

   V Nitre budú horúce automobilové  novinky z Frankfurtu, 26 značiek, výstavné premiéry a súťaže. Autosalón Autoshow Nitra prináša aj značky, ktoré nadšenci nevideli ani vo Frankfurte. To všetko a ešte oveľa viac atrakcií a lákadiel prináša najväčší motoristický sviatok jesene Autosalón Autoshow v Nitre. Tohto krásneho podujatia sa zúčastnia 6.10.2017 aj žiaci našej školy.

    

    

  • Všetko o podnikaní pre všetkých

   Dňa 4.10.2017 sme školské lavice vystriedali za účasť na podujatí organizovanom SBA v Bratislave.Deň súkromného podnikania pod názvom "Všetko o podnikaní pre všetkých". Absolvovali sme SBAtlon, workshop o tvorbe e-shopu, zábavné fotenie a najviac nás zaujala tvorba videovizitiek s odborníkom naslovo vzatým. Niekoľko fotiek je v školskom fotoalbume. O rok dovidenia smiley III.E

  • Deň súkromného podnikania so Slovak Business Agency

   V stredu 4. 10. 2017 sa III.E zúčastní v Bratislave na "Dni súkromného podnikania s SBA". Žiakov čakajú rôznorodé aktivity, ktoré sa týkajú sveta biznisu.

    

  • Vyučovanie v piatok 29.9.2017

   07:30 - 09:00   Európsky týždeň športu

   09:15               Požiarny poplach

   09:45               Odchod do Kultúrneho domu

   10:15               Divadelné predstavenie v anglickom jazyku  " The Heroes"

  • SENEC.TV - Keď je zmeny cítiť na každom kroku
   https://www.youtube.com/watch?v=soUZ08OaRto

    

  • Opravné ústne maturitné skúšky

   V utorok 19.9.2017 o 7,30 hod. sa uskutočnia opravné ústne maturitné skúšky.

    

  • Celoškolské ZRPŠ

   V pondelok 11.9.2017 sa uskutoční celoškolské ZRPŠ o 17,00 hod. v jedálni školy. Po skončení sa uskutočnia stretnutia triednych učiteľov v kmeňových triedach podľa rozpisu, ktorý bude zverejnený na vrátnici školy. Tešíme sa na Vašu účasť.