• NADSTAVBA predaj a servis vozidiel

• NADSTAVBOVÉ ŠTÚDIUM

2493 L predaj a servis vozidiel

2 – ročné denné nadstavbové štúdium pre absolventov učebných odborov, ktoré sa končí maturitnou skúškou,

vyučovací jazyk: slovenský, bez prijímacej skúšky

Študijný odbor - 2493 L

Dĺžka štúdia

2 roky, denné štúdium

Odbor určený pre

absolventov trojročných učebných odborov autoopravár

Podmienky prijatia do odboru

úspešné vykonanie záverečnej skúšky, zdravotná spôsobilosť

Spôsob ukončenia štúdia

maturitná skúška

Získané dokumenty o dosiahnutom vzdelaní

vysvedčenie o maturitnej skúške,

Poskytnuté vzdelanie

úplné stredné odborné vzdelanie SKKR/EKR 4

Nadväzná odborná príprava (ďalšie vzdelávanie)

pomaturitné štúdium, bakalárske a následne inžinierske, prípadne magisterské štúdium na vysokých školách a univerzitách

Charakteristika obsahu vzdelávania a prípravy

Odbor poskytuje absolventom úplné stredné odborné vzdelanie. Žiaci počas štúdia okrem všeobecnovzdelávacích predmetov (slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, dejepis, fyzika, matematika, informatika, telesná a športová výchova) majú nosnú časť v odborných predmetoch (manažment práce servisného poradcu, prevádzka servisu, právna a ekonomická náuka, komunikácia, marketing, manažment, logistika, odborná prax).

Absolvent je kvalifikovaný vykonávať činnosti predajcu motorových vozidiel, prijímacieho technika a servisného poradcu. Má poznatky z komunikácie, manažmentu, logistiky a kultúry predaja, ktoré dokáže uplatniť v predaji a servise vozidiel. Je nielen technicky znalý, ale aj marketingovo pripravený s osvojenými znalosťami logistiky a podnikateľskej etiky. Vie používať nové pracovné metódy a techniky v odbore, zamerané na špecifické potreby kultúry predaja a propagácie vozidiel a metód pri preberaní vozidiel do servisu a ich odovzdávaní po oprave.

Má prehľad o aktuálnej situácií na trhu a dokáže pružne reagovať na meniace sa podmienky. Môže vykonávať práce úzko súvisiace s riadením a organizovaním servisných činností firmy, posúdenia technického stavu vozidiel a ich častí, odbytu výrobkov a nákupu tovaru, skladového hospodárstva a marketingovej analýzy trhu. Pri všetkých činnostiach je schopný efektívne využívať výpočtovú techniku a progresívne informačné technológie. Má predpoklad na pokračovanie a úspešné absolvovanie štúdia na VŠ.

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa

Absolvent je ako kvalifikovaný odborný pracovník schopný uplatniť sa na rôznych postoch v predajno-servisných strediskách. Jeho praktické uplatnenie je možné na poste technického pracovníka v pozícii predajcu vozidiel, asistenta predaja, prijímacieho technika, predajcu náhradných dielov, predajcu doplnkov a príslušenstva, ktorý je nielen technicky znalý, ale aj marketingovo pripravený s osvojenými znalosťami logistiky a podnikateľskej etiky. Absolvent je aj pripravený založiť a úspešne prevádzkovať vlastný súkromný podnik v oblasti autoopravárenstva.

• nadobudnutie kvalifikácie a praxe priamo vo firme
          • podnikové a motivačné štipendium

KONTAKT:

02 4592 49 51,   02 4592 49 58,    0918 804 973, 0915 835 195