• 6475 H technicko-administratívny pracovník

• V školskom roku 2024/25 otvárame nový učebný odbor:

6475 H technicko-administratívny pracovník

Technicko-administratívny pracovník je kvalifikovaný pracovník v rôznych oblastiach národného hospodárstva vo výrobe, doprave, skladovom hospodárstve, ale i v obchode a v službách rôznych podnikateľských inštitúcií. Jeho odborné, ekonomické a technické vedomosti a zručnosti sú zárukou optimálneho vykonávania pracovných činností.

Dĺžka štúdia: 3 roky

Forma štúdia: denná

Spôsob ukončenia vzdelávania a prípravy: záverečná skúška

Doklad o dosiahnutom vzdelaní: vysvedčenie o záverečnej skúške, výučný list

Poskytnutý stupeň vzdelania: stredné odborné vzdelanie

Nadväzná odborná príprava (ďalšie vzdelávanie): študijné odbory nadstavbového štúdia pre absolventov trojročných učebných odborov

Podmienky na prijatie do učebného odboru: úspešné ukončenie 9. ročníka základnej školy

Študent sa počas štúdia oboznámi a rozšíri si vedomosti:

• ovláda desaťprstovú hmatovú metódou písania na PC
          • základy sekretárskych prác
          • spracovávať vecne, štylisticky, gramaticky a formálne administratívne, hospodárske a iné písomnosti (objednávky, faktúry, dodacie listy,...)
          • základy jednoduchého a podvojného účtovníctva
          • zákonitosti ekonomiky a logistiky v podmienkach trhu
          • základy marketingu a zákonitosti fungovania trhu
          • ovláda podstatu a princípy podnikania a financovania podnikov a podnikateľských subjektov
          • základné formy platobného styku
          • pozná princípy hospodárenia rozpočtových a príspevkových organizácii
          • základné predpisy, pracovné normy a legislatívu v oblasti občianskeho obchodného a rodinného práva
          • základné právne predpisy týkajúce sa životného prostredia
          • vie sa orientovať v základných pojmoch technológie, materiálov, technického kreslenia v odvetviach, na ktoré bola jeho príprava zameraná.

Profil študijného odboru  technicko-administratívny pracovník

Absolvent učebného odboru Technicko-administratívny pracovník je kvalifikovaný pracovník v oblasti spracovania hospodárskych, podnikových a ostatných typov písomností. Vie sa orientovať v legislatíve a účtovníctve a získa základy spracovania technológie materiálov a technického kreslenia. Po ukončení 3-ročného štúdia získa výučný list a môže využiť možnosť 2-ročného nadstavbového štúdia ukončeného maturitným vysvedčením, alebo sa ľahko zamestná v akejkoľvek firme v administratíve, logistike či výrobe, prípadne začne podnikať.

Možnosti uplatnenia absolventov v praxi

• uplatní sa ako nižší administratívny pracovník vo výrobe, logistike alebo v doprave
          • v obchode a v službách rôznych podnikateľských inštitúcií.

Kontakt: 0915 835 195, 0918 804 973    e-mail:  riaditel@sossc.sk,  gasparovaiveta@sossc.sk

Bližšie informácie môžete získať alebo osobnú návštevu si dohodnúť na telefónnom čísle

0915 835 195, 02 /4592 4958

SOŠ automobilová a podnikania, Kysucká 14, 903 01 Senec