Ponúkané študijné a učebné odbory

Študijný odbor 6341 M škola podnikania -  obchod a služby,

-  logistika

Pripravuje žiakov v oblasti ekonomikymarketinguobchodu a logistiky. Absolventi  sa uplatnia   ako samostatní odborní pracovníci v ekonomických činnostiach vo všetkých podnikových sférach, finanční, ekonomickí, účtovní poradcovia, manažéri oddelení, vedúci manažéri malých a stredných podnikov alebo môžu študovať na vysokých školách.

Učebný odbor 2487 H auto opravár

Absolvent je schopný zabezpečiť údržbu vozidiel, diagnostiku elektroniky vozidiel, diagnostiku karosérií a rámov vozidiel, diagnostiku lakovania. Po ukončení trojročného štúdia žiak získa výučný list a môže využiť možnosť dvojročného nadstavbového štúdia ukončeného maturitným vysvedčením.

Absolvent učebného odboru 2487 H 01 autoopravár - mechanik motorových vozidiel je schopný vykonávať opravy, údržbu a  diagnostiku cestných motorových vozidiel. Získava kompetencie na opravy so zásahom do motorovej časti vozidla v zmysle Živnostenského zákonníka. Po ukončení trojročného štúdia žiak získa výučný list a môže využiť možnosť rozvoja svojich kompetencií v odboroch dvojročného nadstavbového štúdia so zameraním na predaj a servis vozidiel, strojárstvo alebo  dopravná prevádzka ukončeného maturitným vysvedčením.

Absolvent učebného odboru 2487 H 02 autoopravár elektrikár je schopný zabezpečiť diagnostiku elektroniky vozidiel, opravu elektrickej sústavy automobilu, vykonávanie elektroinštalačných prác v automobile, údržbu elektrických strojov a zariadení, odstraňovanie jednoduchých porúch na prístrojoch a zariadeniach v oblasti dopravy, služieb a opravárenstva. Po ukončení trojročného štúdia žiak získa výučný list a spôsobilosť v elektrotechnike

Absolvent učebného odboru 2487 H 03 autoopravár karosár motorových vozidiel je schopný zabezpečiť opravu a  diagnostiku karosérií a rámov vozidiel, opravu karosérií, montáž príslušenstva opravu a výmenu autoskiel, opravu častí karosérií, diagnostiku a opravu podvozkov a vybavenia vozidiel

Absolvent učebného odboru  2487 H 04  autoopravár lakovník motorových vozidiel je schopný zabezpečiť diagnostiku lakovania, ovláda povrchové opravy a údržbu  karosérií.

• nadobudnutie  kvalifikácie a praxe priamo vo firme
          • zváračský kurz karosár
          • podnikové a motivačné štipendium

Žiaci môžu byť začlenení do systému Duálneho vzdelávania, vďaka ktorému sa môžu stať finančne nezávislými už počas školy a po úspešnom absolvovaní záverečných skúšok sa nemusia obávať, že nezískajú prácu. Odborná prax prebieha na zmluvných pracoviskách v renomovaných autoservisoch ako napr. VOLVO, ŠKODA, MOTOR CAR, FORD, MAN. K významným benefitom patrí podnikové a motivačné štipendium a po ukončení školy možnosť pracovať v týchto podnikoch. Po získaní výučného listu je možnosť študovať v nadstavbovom štúdiu.

SILNÉ STRÁNKY DUÁLNEHO VZDELÁVANIA

• Výučba v reálnych podmienkach
          • Osvojenie  si pracovných návykov priamo na pracovisku  a možnosť kariérneho rastu
          • Nadobudnutie  kvalifikácie a praxe priamo vo firme
          • Plynulý prechod do zamestnania
          • Čerpanie benefitov (finančné, nefinančné) už počas štúdia

Nadstavbové štúdium

2493 L predaj a servis vozidiel,

Absolvent je kvalifikovaný vykonávať činnosti predajcu motorových vozidiel, prijímacieho technika a servisného poradcu. Má poznatky z komunikácie, manažmentu, logistiky a kultúry predaja, ktoré dokáže uplatniť v predaji a servise vozidiel. Má predpoklad na pokračovanie a úspešné absolvovanie štúdia na dopravných, ekonomických a technických VŠ.

6403 L podnikanie v remeslách a službách,

Absolvent je kvalifikovaný pracovník, pripravený pre samostatnú prácu v rôznych oblastiach a podnikateľských subjektoch v oblasti obchodu a služieb. Je schopný viesť účtovnú agendu, má predstavu o základných právnych, ekonomických, administratívnych, osobnostných a etických aspektoch  súkromného podnikania. Vie tvorivo uplatňovať manažérske postupy v práci s ľuďmi a využíva marketingový manažment. Môže sa uchádzať o štúdium na VŠ.

2675 L elektrotechnika – 03 elektronické zariadenia

Absolvent je kvalifikovaný pracovník schopný samostatne vykonávať práce pri projektovaní, konštrukcii, výrobe, montáži, ako aj v prevádzke a údržbe elektrotechnických inštalácií a elektrických zariadení. Absolvent získa odbornú spôsobilosť v elektrotechnike. Môže sa uchádzať o pomaturitné štúdium alebo o štúdium na VŠ.

podnikové a motivačné štipendium

Vybavenie školy

• multimediálna učebňa s interaktívnou tabuľou
          • odborná učebňa cvičných firiem
          • odborné učebne obchodu a cestovného ruchu
          • odborné učebne informatiky a účtovníctva
          • odborné učebne cudzích jazykov vybavené IKT
          • odborná učebňa slovenského jazyka
          • žiacka knižnica
          • telocvičňa, posilňovňa
          • internát
          • jedáleň
          • člen SOPK a SACKA
          • kvalitná príprava žiakov pre uplatniteľnosť na trhu práce i na štúdium na vysokej škole
          • exkurzie zamerané na oblasť obchodu a cestovného ruchu
          • lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz, športové súťaže

Výhody štúdia na našej škole:

• špecializácia školy na autoopravárenstvo a podnikanie v logistike a obchode a službách,
          • interné vzdelávacie materiály,
          • odbornosť a profesionalita pedagógov,
          • vysoká úspešnosť uplatnenia našich absolventov na trhu práce,
          • účasť na odborných súťažiach, veľtrhoch cvičných firiem, olympiádach, športových súťažiach, exkurziách, LVVK,
          • participácia na medzinárodných projektoch a stážach – FLIP, Medzinárodný veľtrh cvičných firiem, Interreg,
          • technologická podpora opravárenských firiem a firiem zaoberajúcich sa servisom opravárenskej a diagnostickej techniky,
          • veľmi dobrá polohy školy.